MUZIEJUS GAMTOJE | MUZIEJAUS LANKYMAS | NAUJIENOS | ATRADIMŲ ERDVĖ | SKULPTŪRA IŠ TV | EDUKACIJA | KONFERENCIJŲ SALĖS | RENGINIŲ GALIMYBĖS | RESTORANAS | KNYGOS IR SUVENYRAI | PAŠTAS | SERTIFIKATAS | RĖMĖJAI | ISTORIJA | STRAIPSNIAI

Gintaras Karosas

Gintaras Karosas - menininkas, Europos parko įkūrėjas ir kraštovaizdžio autorius

Nuo pat vaikystės pasitikdamas ir palydėdamas kiekvieną dieną, jaučiu nerimą dėl prabėgusio laiko prasmės. Intuityviai žinau, kad savo buvimą žemėje turiu įprasminti kažkuo nekasdieniu ir nebuitišku, tuo, kas yra aktualu ne tik man ir ne tik šiandien. Taip gimė mintis sujungti gamtą su žmogaus intelektu, perteikiamu meno kūriniuose. Taip viename žemės lopinėlyje, kur visai neseniai buvo apleistas miškas ir pelkės, atsirado pirmieji amžini ženklai – skulptūros.

Geografinio Europos centro idėja tapo įprasminta universalia meno kalba. Žmonės surado naują erdvę savo vaizduotei parodyti ir atsakymams ieškoti.

Kuriu objektus, kurie vadinami landšafto skulptūromis. Jie skirti tam tikrai erdvei. Jų kalba minimali; valau nuo nereikalingų apnašų ir tuščiažodžiavimo. Man prasmingi iš pažiūros paprasti daiktai ir reiškiniai, kurie atspindi esmę.

Gintaras Karosas

 

 

GINTARAS KAROSAS

 

 

Menininkas, Europos parko įkūrėjas ir kraštovaizdžio autorius, viešosios įstaigos Europos parkas prezidentas, Nacionalinės pažangos premijos laureatas.

Gimė 1968 metų birželio 25 dieną Kryžiokų k., Vilniaus raj. Baigė Vilniaus dailės akademiją (skulptūros specialybę). 1995 metais muziejininkystę studijavo Japonijoje ir JAV muziejuose (JAV informacijos agentūros kvietimu). 

Dar mokydamasis vidurinėje mokykloje, surengė keletą grafikos darbų parodų Vilniuje ir Kaune.

1987 metais surado tinkamą vietą skulptūrų parko kūrimui šalia Vilniaus ir pradėjo valyti apleistą mišką. Tuomet Gintarui Karosui buvo devyniolika metų.

1991 metais pastatė pirmąją skulptūrą Europos parko simbolis, kuri tarsi kertinis akmuo žymi Europos parko pradžią.

1995 metais The Wall Street Journal išrinktas į svarbius pasikeitimus vykdančių Vidurio ir Rytų Europos jaunų žmonių 20-tuką.      

2001 metais Gintarui Karosui už iniciatyvą ir kūrybiškumą įteiktas garbingas Vilniaus miesto apdovanojimas – Šv. Kristoforo statulėlė.

2005 m. Vilniaus apskrities metų apdovanojimuose įvertintas I laipsnio diplomu Už pasiekimus socialinės infrastruktūros vystymo srityje ir apdovanotas Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino statulėle.

2006 m. Gintarui Karosui įteikta Nacionalinė Kultūros Pažangos premija už muziejaus po atviru dangumi EUROPOS PARKAS sukūrimą. Nacionalinėmis Kultūros, Mokslo ir Partnerystės pažangos premijomis pagerbti Lietuvos pažangai nusipelnę žmonės: tie, kurie savo idėjomis, atradimais, originaliais sprendimais, pasauliniais laimėjimais prisidėjo prie teigiamų pokyčių, paskatino Lietuvos gyvenimo kokybės ir šalies progresą.

Be Europos parko simbolio muziejuje po atviru dangumi eksponuojami didelio mastelio Gintaro Karoso darbai: Europos centro monumentas, Jūsų patogumui, LNK Infomedis, Vieta, Pamatai / langas, Besikeičiantys, Nuo svajonės iki dabar, Ženklas (skirta Lietuvos tūkstantmečiui), Siena, Kultūra ir kt.

Europos parke pastatytas Edukacijos centras – Gintaro Karoso skulptūrinė architektūra su žolės stogu. Daugiau informacijos apie Edukacijos centrą.

Plačiau apie Gintarą Karosą ir Europos parko kūrimą skaitykite:

Gintaro Karoso internetinė svetainė

 

VIRTUALUS MENININKO NAMAS

Europos parko kolektyvas

Muziejaus istorija

Muziejus gamtoje

Atgal į pradžią.